Royal Never Give Up, MSI 2021 kupasını kaldırdı!

Royal Never Give Up, MSI 2021 kupasını kaldırdı!

Onur Demirkol Onur Demirkol 23-05-2021

Final mücadelesinde DAMWON KIA'yı 3-2 mağlup eden Royal Never Give Up, MSI 2021 şampiyonu olarak müzesine bir kupa daha ekledi.

Turnuva henüz başlamamışken finalde mücadele edeceği konuşulan bu iki ekip, beklentileri karşıladı ve kupa için mücadele etti. Özellikle DAMWON KIA, yarı final aşamasındaki performansıyla bir adım daha geride görüldü ancak finalde rakibini bir hayli zorladı. Turnuvanın en büyük iki favorisinin karşılaşmasında gülen taraf RNG oldu. Çin temsilcisi Royal Never Give Up, rakibini 3-2 mağlup ederek kupanın sahibi oldu. Bu sonuçla birlikte Çin, Worlds 2021'e bir takım fazla gönderme hakkını da kazandı.

Seri bir hayli çekişmeli başladı. İki takım da karşılıklı oyunlarla birbirlerini tarttı ve sonucunda oyundan düşürmeye çalıştı. Serinin ilk maçının kazananı RNG oldu. İkinci maçta ise DAMWON KIA oyunun hakimiydi. Kore temsilcisi rakibine geri dönmesi için açık kapı bırakmadı ve seride durumu 1-1'e getirdi. Üçüncü maçta GALA rüzgarı esti. Harika Kai'Sa performansıyla takım savaşlarında ön plana çıkan genç oyuncu takımını galibiyete taşımayı başardı. Dördüncü maçta ise GALA'nın koridordaki rakibi Ghost harikalar yarattı. Muazzam Tristana performansına bir de beşte beş ekleyen isim, serinin beşinci maça uzamasında büyük pay sahibiydi. Serinin son maçı ise baştan sona tek taraflı geçti. Royal Never Give Up, seçim yasaklama ekranında elde ettiği üstünlüğü haritanın her tarafında hissettirdi ve rahat bir galibiyetle turnuvayı sonlandırdı.

Bu sonuçla birlikte Royal Never Give Up kupayı kaldırdı. Final MVP'si, RNG'nin nişancısı GALA oldu. Turnuva öncesinde açıklanan ödül sistemine göre RNG hem para ödülü kazandı hem de bölgesi için çok önemli bir başarıya imza attı. Bu yılın sonunda oynanacak Worlds 2021'de fazladan bir LPL takımı izleyeceğiz.

Görsel: Riot Games


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum